Сьогодні ми поговоримо про виховання малюків, а конкретніше про «не можна». Батьки повинні розуміти, що існують речі, які потрібно забороняти і ті, які забороняти категорично не можна. Про це я вам і розповім.
Давайте розглянемо поняття заборони. Існує помилкова думка, що заборона - це обмеження. Але, що стосується виховання, вона необхідна для встановлення рамок дозволеного, скажімо, для фізичної і емоційної безпеки. Але надмірна опіка і велика кількість заборон заважають розвитку дитини. Так, вона буде ідеальною для своїх батьків, слухняним дитям, але зовсім не готовим до «самостійного» життя.
Існують такі «не можна», які не повинні бути присутніми у вашому лексиконі по відношенню до своєї дитини.
Не потрібно забороняти дитинці самостійно одягатися і взуватися. По-перше, застібання гудзичків, зав'язування шнурівочек і надягання рукавичок добре впливають на моторику пальців, по-друге, ви привчите його до самостійності.
Це стосується і самостійного прийому їжі. Якщо у вас є можливість, виділіть час малюкові, щоб він сам поїв, не поспішаючи і без метушні. Вміння користуватися столовими приборами (ложка, виделка, чашка), самому їсти й одягатися знадобляться, коли ви віддасте дитину до дитячого садочку.
Багато батьків не дозволяють своїй дитині спати зі світлом, а це груба помилка! Боязнь темряви властива практично кожній дитині, адже малюкові здається, що вночі з-під ліжка вилазять страшні чудовиська, а світильник буде йому захисником. Згодом цей страх пройде, але якщо не давати можливість дитині спати зі світлом, це загрожує нічними страхіттями, поганим сном і найбільшим страхом у житті вже дорослої дитини буде темрява. Якщо є страхи, придумайте якусь не яскраву лампу, але яка може бути поруч і підключіть уяву до боротьби з монстрами. Повірте дитині, що вона їх справді боїться.